Filtrat

TË GJITHË KËNGËTARËT

Silvana  Dollapi

Silvana Dollapi

ÇmimiNegocio çmimin
  Zürich, Switzerland
Përshkrimi
Pak nga biografia dhe karriera ime muzikore Unë jam Silvana Dollapi. Jam nga Tirana. Jetoj, tashmë, prej vitesh në Zvicër, mirëpo, megjithatë, Shqipërinë e mbaj gjithmonë afër. Afër zemrës. Unë e kam mbaruar Akademinë e Arteve për Koreografi, ndërkohë që kam ndjekur studimet për

Teuta  Tenolli

Teuta Tenolli

ÇmimiNegocio çmimin
  Tirana, Albania
Përshkrimi
Përshëndetje nga unë Teuta Tenolli! Gjuhën frënge e kam dashur shumë. Mendoja të edukohem aty dhe nga ajo të rroja. Por, ja që unë u bëra krejt diçka tjetër, një këngëtare e operas, e festivaleve dhe gëzimeve familjare. Ishte, maestroja Robert Radoja ai i cili e zbuloi talentin tim

Uran  Dervishi

Uran Dervishi

ÇmimiNegocio çmimin
  Kicevo, Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
Përshkrimi
Përshëndetje! Une jam Uran Dervishi i lindur ne Kërçovë te Maqedonis se Veriut. Kam gjithsej 20 këngë te realizuara. Une kam filluar te kendoj qe ne moshen 16 vjeçare. Jam djali i Aziz Dervishit, nje artist i merituar. Kam qene pjesemarres ne disa festival te ndryshme nga ku edhe kam fituar

Valbona  Xeka

Valbona Xeka

Çmimi: €1 000,00
  Fushe-Kruje , Albania
Përshkrimi
Pershendetje! Mua me quajne Valbona Xeka. Jam nga Fushe-Kruja, Shqiperi. Qekur kam qene e vogel muzika me ka terhequr dhe motivuar jashtezakonisht shume. Muzika dhe, ne veçanti kenga, kane qene alfa dhe omega e jetes sime. Gjate karrieres sime kam pasur rastin te marr pjese ne mbremje, dasma, ahengje

Vedat  Kastrati

Vedat Kastrati

ÇmimiNegocio çmimin
  Kosovo
Përshkrimi
Pershendetje te gjithe dashamiresve te kenges shqipe! Une jam Vedat Kastrati. Jam nga qytetit me i bukur i Shqiperise etnike, Prizreni. Perveçse e kam studier muziken dhe i luaj pothuajse shumicen nga instrumentet muzikore, une, vertete muziken e kam pasion. Ate (pasionin) e shfaqi kurdohere, neper

Vëllezërit  Lamallari

Vëllezërit Lamallari

ÇmimiNegocio çmimin
  Skopje, Macedonia (the former Yugoslav Republic of)
Përshkrimi
Përshëndetje nga ne Vëllezërit Lamallari! Ne, për të gjithë ata që s'kanë pasur rastin t'na njohin më parë dhe ta dëgjojnë këngën tonë, kemi qenë dhe jemi shumë aktive nëpër ahengje të ndryshme gjithandej vendit. Ju njoftojmë se, tani e tutje, edhe ne sikurse shumë këngëtarë

Visar  Peja

Visar Peja

ÇmimiNegocio çmimin
  Prishtina, Kosovo
Përshkrimi
Shumë nga ju edhe më njihni, mirëpo, megjithatë, unë dua t’ju njoftoj përsëri edhe përmes platformës MyDasma. Unë jam Visar Peja, djali i këngëtarit të mirënjohur të muzikës popullore shqiptare, Ismet Peja. U linda në Gjakovë. Karrierën time muzikore e kam nisur që në moshë të