Filtrat

TË GJITHË KËNGËTARËT

Labinot  Rexha

Labinot Rexha

Çmimi: €3 500,00
Përshkrimi
Une jam Labinot Rexha. Muziken e kam pasion. KAm kenduar dhe do te vazhdoj te kendeoj neper shume festa dhe ahengje te niveleve te ndryshme gjithandej trojeve shqiptare dhe ne vendet ku jeton dhe vepron diaspora shqiptare. Une e preferoj qe, ne dasmat dhe gazmendet tjera te vij si nje orkester e kompletuar. Me lejoni qe une te behem pjease e gezimit tuaj! Shendet nga une Labi!

Nimet  Leka

Nimet Leka

Çmimi: €3 500,00
Përshkrimi
Une jam Nimet Leka. Lindur e rritur ne Shkoder. Kam eksperience te gjate ne muziken dhe kengen shqipe. Qe nga mosha 15 vjecare, kam filluar te merrem intezivisht me muzike neper evenimente te ndryshme gjithandej vendit. Kam pasur previlegjin te jem pjese e shume e shume gezimeve familjare, si koncerte, dasma, etj, brenda dhe jashte vendit. Une kendoj muziken e qytetit tim si dhe te gjitha qyteteve te hapesirave shqiptare. Prezenca ime ne gezimet dhe gazmendet tuaja familjare, gjithesesi, eshte nje nder dhe privilegj per mua dhe do te jete nje perjetim mbreselenes per ju.

Valbona  Xeka

Valbona Xeka

Çmimi: €1 000,00
Përshkrimi
Pershendetje! Mua me quajne Valbona Xeka. Jam nga Fushe-Kruja, Shqiperi. Qekur kam qene e vogel muzika me ka terhequr dhe motivuar jashtezakonisht shume. Muzika dhe, ne veçanti kenga, kane qene alfa dhe omega e jetes sime. Gjate karrieres sime kam pasur rastin te marr pjese ne mbremje, dasma, ahengje dhe koncerte te ndryshme shqiptare. Pothuajse s'ka individ dhe familje qe me kane pasur ne ahengjet e tyre dhe qe nuk jane ndare 100% te kenaqur me performancen time. Une, gjithmone, e jap maksimumin tim gjithandej ku shkoj. Deshira ime eshte qe ju te ngelni te kenaqur me kengen time. Andaj, edhe tani e tutje, ne dasmat dhe ahengjet tuaja, une dhe intrumentalisti (pianisti) im do te jem plotesisht te gatshme, do te jem vete atmosfera, prandaj, mos hezitoni te na rezervoni per çfaredo feste tuajen familjare apo shoqerore. Une, Valbona, dua te jem bashke me ju, ne momentet me te hareshme te jetes tuaj. Dua te jem gezimi juaj! Faleminderit!

Vedat  Kastrati

Vedat Kastrati

Çmimi: €1 900,00
Përshkrimi
Pershendetje te gjithe dashamiresve te kenges shqipe! Une jam Vedat Kastrati. Jam nga qytetit me i bukur i Shqiperise etnike, Prizreni. Perveçse e kam studier muziken dhe i luaj pothuajse shumicen nga instrumentet muzikore, une, vertete muziken e kam pasion. Ate (pasionin) e shfaqi kurdohere, neper te gjitha ahengjet festive. Dasmat jane njeri nga specialitetet e mia te preferuara. Atehere, nese ju keni enderruar te keni nje mbremje çfaredo qofte ajo, qe perhere te mbetet ne kujtesen tuaj dhe, natyrisht time, atehere, mos hezitoni por me rezervoni mua ketu ne MyDasma. Ju premotoj me zerin dhe ndjersen time. Mire u pafshim ne gazmendin tuaj! I juaji, Vedati Kastrati

Blerina  Gashi

Blerina Gashi

Çmimi: €2 000,00
Përshkrimi
Mua më quajnë Blerina Gashi dhe jam nga Prishtina jonë e bukur. Me muzikë kam nisur të merrëm qëkur kam qenë fëmijë. Pjesëmarrja ime e hershme në aktivitete të ndryshme muzikore ka qenë një inspirim i pashoq për mua dhe, në vazhdimësi, më ka shtuar apetitin për muzikën në përgjithësi. Unë, zakonisht, këndoj në zhanre të ndryshme muzikore, kjo varet edhe nga kërkesat që mund të më vijnë nga klientët e respektuar gjatë zhvillimit të festës/dasmës, për shembull. Që të jem më korrekt me ju, unë, dua të potencoj atë se, specialitet, i imi, janë dasmat, dasmat e mrekullueshme shqiptare. Aty, unë, gjithmonë, ndihem si në shtëpinë time. Çdo tingull muzike për mua është lumturi dhe shpresë. Prandaj, unë dhe muzika, jemi si mishi me thua. Askush asnjëherë , s’do të mund të na ndajë, sikurse s’do të mund të më ndajnë nga ju, miq të nderuar. Arsyeja përse, unë, kërkoj dasmën tuaj është fare e thjeshtë: e di se ju do të mrekulloheni me tingujtë e këngës dhe muzikës sime, me atmosferën që, vetëm, unë di ta krijoj. Andaj, mos hezitoni të më rezervoni këtu në MyDasma dhe, s’më pritet t’ju takoj në gazmendin tuaj. Shtype butonin “Rezervoje Tani”! Këngëtare: Blerina Gashi Orkestra: e kompletuar (…)

Arbër  Aliu

Arbër Aliu

Çmimi: €1 400,00
Përshkrimi
Me quajne Arber Aliu dhe jam nga Prishtina. Me muzike merrem qe kur kam qene i vogel. Muzika per mua eshte si, te them, si uji dhe buka. Pa te s'mund te rri. Me te jetoj. E kam shpirt muziken. Kam marr pjese ne shume ngjarje artistike dhe shume dasma dhe gazmende te ndryshme familjare. Objektivi im i pergjithmonshem eshte qe, kurdo dhe kudo qe te jem, te jem vetvetja dhe te jape me te miren e mundshme. Nga çdo aktivitet qe kam pasur ne te kaluaren si, per shembull: dasma dhe festa te tjera, gjithmone kam marr fjale miradije per performancen time dhe, natyrisht, se ato jane nje motive shume i fuqishem per karrieren time muzikore dhe artistike ne te ardhmen. Une, normalisht se e dua parane, sepse kemi nevoje per t'i plotesuar nevojat tone t perditshme, por, ama, pas perpjekjesh dhe mundimesh te madha. Jo vetem kot. Gjithçka dua ta fitoj me ndjeres dhe pune te madhe. Andaj, nese me rezervoni mua, ju siguroj se kurr s'do te zhgenjeheni. Puna dhe sinqeriteti per mua jane paresore. Faleminderit nga une Arber Aliu!

Met  Doku

Met Doku

Çmimi: €1 700,00
Përshkrimi
Pershendetje per te gjithe! Mua me quajne Met Doku. Jam nga Gramshi i Shqiperise. Karrieren time muzikore e kam nisur shume kohe me pare. Kam qene pjese e shume aktiviteteve artistiko-muzikore, neper shume festivale, koncerte si dhe ahengje te ndryshme te permasave te medha deri tek ato me te voglet.

Cani  Etemi

Cani Etemi

Çmimi: €3 500,00
Përshkrimi
Përshëndetje! Unë jam Cani Etemi. Kam lindur në Kumanovë, ku jetova për 9 vite, pastaj, me familje, u shpërngulëm në Prishtinën tonë të bukur, ku edhe sot jetoj dhe veproj. Talentin për këndim e zbulova që në fëmijëri, por nga mosha 14 vjeçare kam filluar të merrem, konstant, me muzikë dhe nga ajo kohë e sot unë nuk i jam ndarë muzikës. Talentin që e kam, vendosa ta ndaj edhe me ju, duke qenë pjesë e ahengjeve tuaja, dasmave dhe koncerteve. Dashurinë për muzikën dhe gëzimet tuaja dua t'i festojme së bashku, nëse dëshironi që atmosfera në ahengun (dasmën) tuaj të jetë e paharrueshme, prandaj mos hezitoni të më rezervoni. Edhe një gjë: Unë, zakonisht, në ahengje (dasma) shkoj me orkestrën time si dhe, me vete kam edhe, një këngëtare profesionale (të gjitha këto janë të përfshira në çmim. E bëj këtë ngase dua që ta kujtoni, përgjithmonë, atmosferën që, vetëm ne, dijmë ta bëjmë). Faleminderit dhe shihemi në gazmendin tuaj! Me respekt, Cani Etemi!

Islam  Morina

Islam Morina

Çmimi: €1 300,00
Përshkrimi
Përshëndetje për të gjithë anëtarët e platformës MyDasma! Mua më quajnë Islam Morina. Unë jam nga vendi më i madh dhe më i bukur i rrushit, pra nga Anadrinia e Rahovecit. Ne, jo vetëm që kemi traditë prodhimin e produkteve ushqimore, siç është rrushi, bie fjala, mirëpo, ne, gjithashtu, kemi traditë, madje me rrënjë të thella, edhe në lindjen dhe rritjen e këngëtarëve me zëra bilbilash. Vetëm nga familja jonë, sa për kurrshtjen tuaj, jemi, pothuajse, të gjithë këngëtarë. Këndojmë në zhanre të ndryshme muzikore. Si për shembull: ne e këndojmë muzikën folklorike, muzikën popullore, muzikën e lehtë, madje dhe muzikën ‘tallava’, kur kërkohet nga mysafirët nëpër gazmende të caktuara. Jo shpesherë, por, kurdoherë që e këndoj e këndoj atë me zemër dhe shpirt. Unë, personalisht, jam më i vogli i familjes sonë dhe, ndoshta, më i zjarrti për muzikën folklorike/tradicionale, të lehtën dhe ‘tallavan’. Muzika në familjen tonë ka qenë dhe është element shumë i rëndësishëm disponues dhe inspirues. Ne, jo vetëm e këndojmë këngën, por edhe e ndjejmë atë thëllë në shpirtrat tonë. Thjesht, sa herë që unë këndoj, ushqehem nga ajo, më mbush plotë energji dhe motivohem tejmase. Dhe, natyrisht, pa fije dyshimi, gjithmonë dhe kudo, unë dua që edhe mysafirët ta ndjejnë fuqinë e tingujve të muzikës sime. Dua që dasma apo festa e juaj e çfarëdo niveli qoftë ajo, të përjetohet shëndetshëm dhe mbahet në mend përgjithmonë. Dua ta ndaj, këtu në MyDasma, një element shumë karakterizues timin: Unë jam shumë i hapur dhe komunikativ me të gjithë, aspak i kompleksuar dhe paragjykues. Çfarëdo që ju keni si kërkesë apo dëshirë, ju premtoj se, unë, do t’ua plotësoj atë pa asnjë problem. Andaj, mos lejone që dasma juaj e njëhernëjetshme të shndërrohet në arenë cirkusi. Ma jipni mua shansin dhe ma bësoni mua natën më të rëndësishme të jetës tuaj, siç është dasma, sepse, kurr s’do t’ju zhgënjej. Klikojeni butonin “Rezervoje TANI” dhe shihemi në festën/dasmën tuaj! Këngëtar: Islam Morina Orkestra: e kompletuar Me dashuri dhe respekt nga platforma MyDasma, Islam Morina