Eklips Resort

 Rr. Elbasanit, km 5, përball TEG, Albania

  • Min.njerëz 150
  • Max. njerëz 450
  • Emri i ahengut
  • Çmimi për njeri
Merr çmimin

Përshkrimi

"Eklips Resort" është njëri ndër resortet më të mëdha në Shqipëri dhe rajon. Me një përvojë shumëvjeçare dhe me staf të mirëkualifikuar, ‘Eklips Resort’ ofron cilësi të lartë shërbimi dhe ngrohtësi për të gjithë mysafirët potencialë. Hapësira dhe personeli i hotelit ju mundësojnë rehati dhe komoditet të paparë gjetiu. Çdo aheng (gazmend/dasëm,…) mund të marrë kuptim vetëm tek ‘Kompleksi Eklips’. Resorti përmbanë edhe pishinat e verës dhe të dimrit. Dhe, mbi të gjitha, ‘Eklips Resort’ është vendi më i bukur dhe më mahnitës i mundshëm për dasmën tuaj, ngase kompleksi posedon 3 salla dasmash briliante, me kapacitete nga 150, 250 dhe 450 persona. Ndërkohë që, nëse keni ëndërruar të organizoni një dasëm vërtetë si në përralla, atëherë një gjë të tillë ju mund ta bëni realitet fare lehtë përmes platformës onlinë MyDasma. Shtype ’Rezervojeni tani’! Mirupafshim!

Paketat ofertuese të ushqimit dhe pijeve

*KOKTEJ I MIRËSEARDHJES*
Spumante, lëng frutash, fishekzjarre
*ANTIPASTË*
Antipaste personale: Rosto viçi,'Gordon blue', djath i bardhë, djath kaçkavall, Pomodorini, proshutë cotto, sallam pikant, sallatë ruse
*MESORE*
Sallate mix te stines, rukola (1 per 4 persona)
Perime zgare dhe të ziera (1 për 4 persona)
Tavë dheu me mish viçi (1 për 2 persona)
*PJATA E PARË*
Byftek viçi / bërxollë viçi e shoqëruar me rizoto me perime
*PJATA E DYTË*
Mish qingji (400g), me patate furre
*ËMBËLSIRA*
Ëmbëlsirë për çdo person
Fruta miks të stinës
*PIJE PA KUFIZIM*
Verë e kuqe, verë e bardhë, raki rrushi, birrë 'Korça', 'Tirana', 'Amstel'
Pije freskuese dhe ujë mineral/natyrial
*GRATIS NJË DHOMË E HOTELIT PËR ÇIFTIN*
Çmimi: 3700 lekë/pp
*KOKTEJ I MIRËSEARDHJES*
Spumante, Lëng frutash, fishekzjarre
*ANTIPASTË*
Antipaste personale: proshutë krudo, rosto viçi e mbushur, romstek, djath të shkrirë), pomodorini, djath i bardhë, djath kaçkavall i marinuar, sallatë ruse)
*MESORE*
Sallatë mikse të stinës, rukola, lakër të kuqe (1 për 4 persona)
Perime zgare dhe të ziera (1 për 4 persona)
Krem kosi pikant i marinuar (1 për 4 persona)
Tavë dheu tradicionale me mish viçi (1 për 2 persona)
Qofte me lëng në tavë dheu (1 për 2 persona)
*PJATA E PARË*
Fileto pule me salce 'curry'
*PJATA E DYTË*
Bërxollë viçi me patate furre
*PJATA E TRETË*
Mish qingji i pjekur në hell
*ËMBËLSIRA*
Pannacota me cokollatë të bardhë, aromë bananeje dhe krem fruta pylli
Fruta të freskët të stinës
*PIJE PA KUFIZIM*
Verë e kuqe, verë e bardhë, raki rrushi, birrë 'Korça', 'Tirana', 'Amstel'
Pije freskuese dhe ujë mineral/natyrial
*GRATIS NJË DHOMË E HOTELIT PËR ÇIFTIN*
Çmimi: 4700 lekë/pp
*KOKTEJ I MIRËSEARDHJES*
Spumante, Lëng frutash, fishekzjarre
*ANTIPASTË*
Antipaste personale: Role e mbushur me spinaq, perime zgare, Napoleon të aromatizuar me vaj borziloku dhe balsamiko caramel, djathëra të stazhionuara (3 lloje), sallatë 'Eklips'
*MESORE*
Produktet e fermës (gjizë me arra, salcë kosi, djath i freskët)
Sallatë 'Chef', krep me spinaq
*PJATA E PARË*
Fileto gici e mbushur me hurma dhe pure
Sorbeto
*PJATA E DYTË*
Fileto viçi me salcë vere 'Estrufe', shoqëruar me rizoto zaferano
*ËMBËLSIRA*
Pannacota me çokollatë të bardhë, aromë bananaje dhe krem frutash pylli
Fruta të freskëta të stinës
*PIJE PA KUFIZIM*
Verë e kuqe, verë e bardhë, raki rrushi, birrë 'Korça', 'Tirana', 'Amstel'
Pije freskuese dhe ujë mineral/natyrial
*GRATIS NJË DHOMË E HOTELIT PËR ÇIFTIN*
Çmimi: 5900 lekë/pp

Pajisje

  • Parkingu i makinave
  • Sheshi i lojrave për fëmijë
  • Pishina
# Data dhe ora e fillimit Data dhe ora e përfundimit
1. 2019-07-20 10:03:00 2019-07-20 12:03:00

Vendi në hartë

Komentet (Vlerësimet)

S’ka ende ndonjë koment.