Hotel Restorant "Xheko Imperial"

 Rr. Ibrahim Rugova, Nr.56/H2, 1019, Tiranë, Albania

  • Min.njerëz 20
  • Max. njerëz 150
  • Emri i ahengut
  • Çmimi për njeri
Merr çmimin

Përshkrimi

I krijuar për të arritur ekselencën "Xheko Imperial", Boutique, hotel luksoz, është i pozicionuar në një vend perfekt pranë qendrës së qytetit, pas Presidencës Shqiptare dhe afër Parkut Kombëtar të Tiranës. Përveç vendndodhjes së shkëlqyer, në zemër të jetës kulturore, sociale dhe të biznesit të qytetit, "Xheko Imperial"nën pamjen e një pallati mbretëror, ka detaje arkitekturore unike për ta dhënë ndjesinë e përjetimit të një akomodimi të paharrueshëm. Historia e këtij hoteli Boutique filloi në vitin 1992 dhe ka qenë një privilegj mikpritja e një klientele që përfshin ambasadorë, drejtues shteti, trupë diplomatike, artistë dhe biznesmenë ndërkombëtarë, duke ruajtur një reputacion të vërtetë që nga ajo kohë. Hoteli përmban 71 dhoma të dekoruara në mënyrë klasike me mobile druri të cilësisë së mirë, duke ofruar intimitet përveç luksit dhe shumë elegancë. Bar Restoranti Roof Top në tarracë, si një oazë floreal ofron pamje të mrekullueshme të qytetit, ndërsa shijon specialitete të kulinarisë shqiptare dhe të huaj. Ne krenohemi me stafin tonë, një kombinim njerëzish entuziastë dhe profesionistë. Sepse kënaqësia e mysafirëve tanë varet nga përpjekjet, dashuria dhe fuqia e punës së bashkuar të ekipit tonë. "Xheko Imperial" është definicioni i mikpritjes luksoze në një shkallë të lartë.

Paketat ofertuese të ushqimit dhe pijeve

**Mes Tavoline**
Sallatë ekzotike
Miks djathrash
Brusketa të ndryshme
Kokteij karkalecash
Kallamare friteze
**Antipastë personale**
Salmon gravlex
Oktapod
Ton karpaco
**Pasta**
Tortelini e mbushur me peshk dhe karkaleca
**Pjata kryesore 1**
Fileto peshku(Levreku) me perime
**Pjata kryesore 2**
Fileto vici me salcë tarfufi
**Pijet**
Verë e bardhë italiane
Verë e kuqe italiane
Birrë,raki
Pije jo alkolike

Pajisje

  • Ashensori
  • Parkingu i makinave
  • Dhoma nënave dhe foshnjave
# Data dhe ora e fillimit Data dhe ora e përfundimit
Asnjë e dhënë (shënim) s'u gjet

Vendi në hartë

Komentet (Vlerësimet)

S’ka ende ndonjë koment.